پيش دبستاني و دبستان غير دولتي شهداي رهپويان وصال

آدرس : بلوار قدوسی غربی ، کوچه 21 ، بن بست اول سمت راست

تلفن : 36303018

مجتمع آموزشي غير دولتي دخترانه شهداي رهپويان وصال


تغذیه و سلامت

فلینظر الانسان الی طعامه :

  • خداوند انسان را آفرید و به او نعمت عطا کرد تا بتواند از ضررهای زندگی دنیوی در امان باشد و انسان به وسیله آگاهی هایی که به دست می آورد ، باید انتخاب درستی داشته باشد ، چرا که شخصیت انسان و میل او به کمال ، بهترینها را برای انتخاب بر می گزیند .
  • حال اگر دچار اشتباه و خطا می شویم ، به دلیل نداشتن اطلاعات کافی است که تلاش انسان در این مورد بی تأثیر نیست . فائدتا اگر بدانیم که غذاهای پرکالری و چرب به بدن آسیب می رساند باید از خوردن آنها پرهیز کرد . غذاهایی مثل پیتزا ، سوسیس ، کالباس از چربی و انرژی زیادی برخوردار است و با این فعالیت محدودی که انسان امروز دارد ، او را به سمت بیماریهای گوناگون می برد ، بدون اینکه متوجه باشد و هر روز لذت بیشتری میبرد و این فرهنگ را به بچه های خود نیز منتقل می کند .
  • متأسفانه فست فود هایی که بی رویه در شهر مجوز می گیرند و هیچ حد و مرزی برای انها قائل نشده اند ، قاتلان خاموش جامعه هستند .
  • کودک و نوجوان در حال رشد ما برای رشد مغزی و جسمی خود نیاز به غذاهای مفید و مغذّی دارند . با مواد غذایی بی ارزش و پرچرب بچه ها دچار بی حالی و تنبلی ، افزایش فشار خون ، چربی کبد ، کمبود انواع ویتامین و آهن می شوند و نباید از این کودکان انتظار فعالیت علمی زیادی داشته باشیم ، چرا که او بدون اینکه بخواهد دچار احساس خستگی و سستی بدن است و متأسفانه توان یادگیری مطالب را ندارد .
  • بدن نیاز به ویتامینهای مختلفی مثل D دارد ، که با زندگی آپارتمانی این ویتامین در بدن کم است و پوکی استخوان و کم شدن عملکرد کلیه را به دنبال دارد .
  • اگر جامعه به وسیله رسانه ، آگاهی کافی را به مردم بدهد و آموزش و پرورش نیز از طریق نظارت دقیق بر بوفه ها و ارائه دادن تغذیه مفید مثل انواع خشکبار و آب میوه های طبیعی به جای مواد غذایی قندی که باعث دیابت می شود ، می توان وضع جامعه رو به خطر را بهبود بخشید .
  • به امید اینکه هر کدام از بتوانیم در سلامت فرزندادن کشور عزیزمان کوشا باشیم .

* گردآوری : خانم مطلع - مربی بهداشت