پيش دبستاني و دبستان غير دولتي شهداي رهپويان وصال

آدرس : فرهنگ شهر ایستگاه 15 نبش کوچه 43

تلفن:36331360

مجتمع آموزشي غير دولتي دخترانه شهداي رهپويان وصال* اثرات شبکه های اجتماعی :

شبکه های اجتماعی و بهداشت روان :

  • بشر از دیرباز به دنبال پیشرفت و تمدن بوده است و هر کجا که آن را پیدا کرده ، سعی در بدست آوردن آن داشته و پیوسته تلاش کرده است ، تا همه او را متمدن بخوانند .
  • دشمنان با علوم روان شناسی و استفاده از متفکران برجسته و نتایجی که از اتاق فکر خود بدست آورده اند ، متوجه این موضوع شده اند که برای از بین بردن اسلام و نابود کردن ایران دیگر نیازی به ایجاد جنگ با هزینه های گزاف نیست ، بلکه با تغییر افکار مردم و سوق دادن آنها به سطحی نگری و مصرف گرایی می توانند جامعه را به سمت انحراف و سقوط بکشانند ، از این رو تمام توان خودرا برای ساختن امواجی کرده اند ، که بوسیله آن افکار عمومی را به هر طرف که بخواهند سوق دهند .
  • تنها سرمایه ی گرانبهای انسانها ، داشتن ارزشهایی بود که نسل به نسل و سینه به سینه منتقل می شد و هیچ چیزی نمی توانست رنگ و بوی آن را از بین ببرد ، تا اینکه بعد از سالیان دراز از طریق تلویزیون ، ماهواره و شبکه های اجتماعی ، ارزشها را مورد هدف قرار گرفت و اکنون موفق به این کار شده اند و متأسفانه ما هنوز نتوانستیم برای این سلاح مخرب آنها ، پدافندی ایجاد کنیم .
  • غافل از اینکه همه ما پادزهر این سمّ کُشنده را در وجودمان داریم ، ولی آنقدر این سم آهسته اثر می کند که کسی احساس خطر نکرده است و بدن اکثر آنها به این سم عادت کرده و پادزهری ترشح نمی کند . این پادزهر همان عقل است که خداوند متعال وقتی آن را در وجود انسان قرار داد ، فرمود « فتبارک الله احسن الخالقین » چرا که اگر انسان در هر کاری با عقل و درایت رفتار کند ، گویی خدا و پیامبر کنار او هستند و محال است ، که راه اشتباه را انتخاب کند و در کنار آن وجود امامت و راهبرانی که ما را هدایت می کنند ، پس هیچ دلیلی برای گمراهی و ظلالت نیست ، به جز نفس سرکش انسان.
  • در این جامعه آنقدر عقلها زائل شده اند ، که حتی پدر و مادرها دیگر صلاح بچه ها را تشخیص نمی دهند و فکر می کنند ، اگر برای فرزندشان موبایل اندروید تهیه نکنند ، بچه ها دچار کمبود می شوند و شأن اجتماعی پایینی در میان اقوام و خویشان خود حس می کنند . غافل از اینکه پیوستن به شبکه های اجتماعی ، مثل وارد کردن فرزند به میدان جنگ است ، متأسفانه تشخیص این امر برای اکثر خانواده ها ناممکن شده و حتی خود نیز وارد این دام شده اند و پدر و مادر خانواده نیز خود دچار این جنگ شده و اکثرا جان و روح خود را از دست می دهند .
  • دوری شدید پدر و مادرها از هم ، دوری والدین از فرزندان و دوری از اقوام و خویشان ، زخمهای این جنگ روانی است ، که اغلب تا مرگ تدریجی عواطف و ارزشها به پایان می رسد .
  • بدین ترتیب جوانان ما با اصول و فروع دین غریبه می شوند و دیگر این مسائل برایشان رنگ و بویی ندارد ، چرا که احساسات و عواطف او آهسته آهسته قربانی نَفس پرستی شده و دیگر امیدی به بازگشت آنها وجود ندارد .
  • به پدر ها و مادرهای عزیز توصیه می شود که ابتدا خود و سپس فرزندان خود را از این ورطه ی مرگبار نجات داده و دوباره زندگی گرم و عاشقانه ی خود را از سر گیرند ، تا جامعه نجات یابد و دوباره روح ایمان به قلبهای انسان باز گردد .